Головна » Ремонт » Ванна » Як вибрати унітаз
унітаз

Як вибрати унітаз

Облаштування санвузла починається з того що необхідно вибрати унітаз — а потім під нього підбирають інші елементи — душовою бокс, біде і інші предмети для ванної.

Вибираємо унітаз

Розрізняють два види:
Унітази компакти


— зливний бачок і унітаз є одним цілим, і

Унітаз підвісний

(Консольний)
— зливний бачок вмонтовано до стіни, на якій знаходиться лише кнопка зливу. Зверни увагу, унітаз підвісний візуально робить приміщення просторіше, але насправді «з’їдає» мінімум 20 сантиметрів відстані між стінами, в які захована система.

За типом зливу унітази бувають з вертикальним зливом (коли каналізація йде в підлогу), горизонтальним або косим (у стіну). Який тип
підходить тобі, залежить від того, як в санвузлі розташований зливний отвір. Якщо каналізація виведена з підлоги (переважно в старих будинках), підійде тільки унітаз з вертикальним зливом. У нових будинках висновок каналізації найчастіше здійснюється в стояки. У цьому випадку ти можеш встановити унітаз з горизонтальним або косим зливом.
Злив води в унітазі може бути каскадним — вода подається суцільним потоком, або душовим — вода
направляється по периметру чаші, виром очищаючи унітаз (цей варіант вважається більш ефективним).
Бачки бувають витяжні (необхідно смикнути за ручку вгору) і натискні (необхідно втиснути кноп-
ку, цей спосіб найбільш зручний). У свою чергу, натискні бачки є однорежимні (з однією кнопкою зливу) і дворежимні (з двома кнопками). Дворежимний бачок має економічний режим, при якому випускається половина обсягу води, яка знаходиться в унітазі. Купуючи унітаз, зверни увагу не тільки на його зовнішній вигляд або колір (деякі виробники пропонують відтінки від кремового до чорного), але і на те, яким чином вода підведена до бачка: якщо подається знизу, шумить менше, зверху більше. До речі, компакт можна вибрати звичайний або підвісний. Останній коштує дорожче, зате його захований в стіні зливний бачок полегшує прибирання і робить простір більш організованим.

Унітаз-біде

Якщо в твоїй ванній кімнаті недостатньо місця для установки унітаз-біде, можеш придбати спеціальну кришку-біде. Це спеціальне сидіння зі змішувачем, до якого підводиться холодна і гаряча вода. Є моделі з феном і підсвічуванням. Вирушаючи в магазин за унітазом-біде, обов’язково змалюй контур унітазу, щоб точно підібрати кришку-біде.