Головна » Ремонт » Ванна » Як зробити витяжку в ванній

Як зробити витяжку в ванній

Витяжка — обов’язковий елемент у приватному будинку з підвищеною вологістю повітря, в тому числі і для ванної кімнати. Але часто буває так, що вентиляція не справляється зі своєю головною функцією провітрювання і забезпечення нормального повітрообміну.


Як визначити ефективність роботи витяжки у ванній?

Визначити ефективність функціонування своєї вентиляції можна за станом плитки або дзеркала після прийняття ванни або душу. Якщо на їх поверхнях рясно утворюється конденсат, то це означає, що витяжка працює недостатньо добре.

Є ще один метод для визначення ефективності роботи витяжки.

Для цього запалюють звичайний сірник і підносять її решітці витяжки. І якщо кут відхилення полум’я невеликий, значить — з витяжкою не все гаразд (в ідеалі полум’я повинно відхилятися на 45 градусів).

Як виготовити вентиляційну витяжку в приватному будинку?

Самий елементарний спосіб позбутися від надлишку вологи у ванній- обладнати невелику щілину (в 1-2 см) прямо над дверима. Це допоможе захистити меблі у ванній від згубного впливу вологи. Якщо ж щілину не справляється зі своїм завданням, то необхідно встановлювати вентилятор.
Щоб правильно розрахувати необхідну потужність вентилятора, потрібно виміряти розміри вашої ванної кімнати, а конкретно — її обсяг. І якщо в квартирі проживає до 3 чоловік, то цю цифру варто помножити на коефіцієнт 6, якщо ж більше 3 осіб — то на коефіцієнт 8. Таким чином буде визначена потужність, необхідна для вашого вентилятора. Недостатньо потужний вентилятор не зможе якісно виконувати свою функцію по повітрообміну.

Процес установки вентилятора у ванній кімнаті в приватному будинку

Зазвичай використовуються настінні осьові вентилятори, оснащені спеціальним зворотним клапаном, який не дає вологому повітрю повернутися назад в приміщення. Окремі моделі можуть бути обладнані спеціальними датчиками вологості, а також таймером.
Перед встановленням вентилятора потрібно перевірити сам канал для відведення повітря, щоб він не був забитий або перекритий чимось. В окремих випадках (при занадто великих розмірах приміщення) необхідно облаштування додаткових вентиляційних каналів.
Вентилятори мають один недолік: це виробництво шуму при роботі. Позбутися від шумів можна шляхом обробки вентиляційного каналу звукоізоляційним матеріалом.