Головна » Сантехніка » Кран — водонагрівач здатний нагріти воду в лічені секунди

Кран — водонагрівач здатний нагріти воду в лічені секунди

Конструктори створили невеликий за габаритами прилад, який здатний нагріти воду в лічені секунди прямо перед її використанням. Об’ємний резервуар, в якому зосереджені десятки літрів води, тепер не потрібен. Компактний пристрій розташовується на відстані витягнутої руки, дозволяючи негайно виконувати будь-які маніпуляції з ним.


Що собою являє проточний електричний кран-водонагрівач?

Кран-водонагрівач, живиться від домашньої електромережі, отримав найбільшу популярність завдяки нескладній установці і регулюванню. Класифікуються система в залежності від типу пристрою і управління. Тому прилади поділяються на:

— напірні;
— безнапірні;
— гідравлічні;
— електронно-цифрові.

Напірная конструкція монтується на трубопровід і обслуговує відразу кілька водорозбірних споживачів. Вона складна у влаштуванні та дорого коштує. Без знання правил електробезпеки і при відсутності практичних навичок такий прилад самостійно не можна поставити. Безнапірна система фіксується прямо на електричному крані-водонагрівачі проточного типу. Вона нагріває рідину тільки для нього.

За способом управління найпростіші системи — гідравлічні. У них є два положення — «включено» і «вимкнено». Температура, в залежності від моделі регулюється чи ні. Електронний прилад вже набагато більш досконалий і здатний на автоматичну підтримку заданого температурного режиму, враховує тиск води і витрата електроенергії.

Кран-водонагрівач проточний електричний для кухні

У цьому приладі вода контактує з джерелом тепла і нагрівається. Потужність регулюється резистором, важіль якого знаходиться на корпусі виробу. Діапазон температур — від 40 до 70 ° С. Оскільки вода проточна, то ступінь її нагрівання багато в чому визначається тиском потоку.

Цифровий проточний кран водонагрівач знімний з дисплеєм оснащується пристроєм захисного відключення (УЗО). Воно в долі секунд роз’єднує електричний ланцюг у разі пробою струму на масу. Це дозволяє уникнути ураження електрострумом. УЗО підключено прямо через кабель приладу. У ньому також передбачено автомат захисту при підвищенні температури води вище заданої. Він не допустить потрапляння окропу на руки людини при зменшенні тиску води.

Важливо! Для попередження частого спрацьовування захисту необхідно відстежувати натиск водного струменя, або не включати регулятор на максимальне значення температури. Час нагріву до 60 ° С становить 3 с. Перед установкою приладу потрібно перекрити подачу води перед змішувачем, якщо він є. При відсутності доведеться перекривати загальну запірну арматуру на вході в квартиру. Потім знімається змішувач і на його місце ставиться проточний миттєвий водонагрівач.
Перед роботою пристрій захисту тестується за допомогою кнопки «Тест». Кран повинен відключитися. Після успішного випробування включається сам пристрій. Датчик напору сигналізує про включення. Тепер можна відкривати основний кран.

Проточний електричний кран водонагрівач для душу

Для ванної кімнати пристрій повинен бути більш потужним, ніж для кухні. Якщо для миття посуду досить 3 КВт, то для прийняття водних процедур потрібно вже 5 КВт.

Щоб дізнатися швидкість нагріву і потужність системи, потрібно вивчити технічні характеристики. Згідно з ними прилад, що нагріває 10 л води за 2 хвилини, цілком підходить для підключення його у ванній кімнаті для душу. В іншому випадку він годиться тільки для раковини.

При потужності приладу до 5 КВт домашня електро розводка повинна мати переріз проводу в кабелі не менше 2,5 мм. Використання пристроїв з більш потужним навантаженням необхідно узгоджувати з місцевими структурами електромереж. При необхідності проводиться окремий кабель, перетин якого дозволить безпечно застосовувати водонагрівач.

Пристрій і принцип дії крана миттєвого нагріву води

Особливості експлуатації пов’язані з великою витратою електроенергії. Тому конструкцію ставлять в місцях, де передбачена постійна робота з гарячою водою, або якщо електроенергія коштує відносно недорого.

До складу електроприладу входять:

— корпус;
— комплект нагрівальних деталей;
— датчики тиску і температури води;
— системи захисту;
— запобіжники;
— органи управління та тестування.

При попаданні води в середину пристрою відбувається активація сенсора тиску. Воно включає тепловий елемент нагріву. Нагріта рідина подається споживачеві.

Проточний водонагрівач на кран електричний з насадкою на змішувач працює аналогічно. Більш складні конструкції мають нагрівальні елементи, що не контактують з водою. Їх захищає сорочка теплообмінників. Таким чином, збільшується термін експлуатації приладу.
При виборі вироби в першу чергу потрібно звернути на його продуктивність. Для прийняття душу необхідно купувати систему з потужністю не менше 8 літрів в хвилину, для миття посуду досить від 3 до 5 літрів в хвилину. Вибір підігрівача по навантаженню дозволить дізнатися витрата електроенергії, який для даного виду пристойний. Це один із суттєвих недоліків кранів миттєвого нагріву води. Іншими параметрами, визначальними технічні можливості механізму, є:

— захищеність ТЕНів від перегріву;
— автоматика захисту від підвищення напруги в мережі;
— вимикач після припинення подачі рідини;
— клапан високого тиску;
— світловий індикатор стану пристрою;
— фільтрувальний елемент;
— захист від утворення кальцієвих нашарувань на теплових нагрівачах.

Уточнення всіх особливостей і функціоналу дозволить досить точно визначити, скільки в середньому коштує проточний електричний водонагрівач  на кран.

При покупці потрібно перевірити комплектацію агрегату. Стандартний набір включає в себе трубки, з’єднувальні деталі — фітинги, заглушки, насадки для ванни, змішувачі. Відсутність інструкції і запасних комплектуючих говорить про контрафактний товар і його купувати не слід.

Переваги та недоліки водонагрівача миттєвого нагріву води

Плюсом приладу є простота експлуатації. Потрібно тільки включити шнур в мережу, відкрити кран і через 2-3 с піде гаряча вода. Але негативних сторін у нього чимало:

— велика витрата електроенергії;
— при покупці пристрою великої потужності потрібна нова електропроводка з великим перетином проведення;
— розетка повинна бути підключена до УЗО.

Якщо прилад встановлюється паралельно з централізованим водопостачанням, то він повинен підключатися незалежно від основного крана до холодної води. Для цього в мийці сверлится отвір під діаметр крана. Туди вставляється водонагрівач і з’єднується гнучким шлангом з трубопроводом холодної води. При цьому вона одночасно подається на два крана.