Головна » Сантехніка » Запах сірководню у води зі свердловини: рішення проблеми
Який запах сірководню

Запах сірководню у води зі свердловини: рішення проблеми

Автономна система водопостачання дуже зручна, однак очищати її доводиться самостійно. Багато власників приватних будинків впевнені, що вода зі свердловини повинна бути чистою. Але вони дуже дивуються, коли від рідини виходить неприємний запах сірководню. Використовувати таку воду для пиття не тільки не дуже приємно, але і може бути небезпечно.


Основні причини

Неприємний запах сірководню утворюється в процесі розкладання продуктів життєдіяльності анаеробних бактерій. У воді сірководень має одне дуже негативну властивість: ця речовина дуже токсична і у великих кількостях навіть може привести до летального результату. Причин появи у воді сірководневих сполук існує декілька:

 • формування мулу на дні і стінках джерела;
 • зростання чисельності бактерій і, відповідно, продуктів їх діяльності;
 • недостатня герметичність обсадної труби, яка дозволяє сірководневим з’єднанням просочуватися через мікрощілини;
 • попадання в свердловину сірчистих руд при облаштуванні свердловини;
 • попадання в джерело паводкових і поверхневих вод.

Для того щоб вирішити проблему неприємного запаху, потрібно забезпечити обробку рідини.

Чим небезпечний сірководень

Якщо вода пахне сірководнем, то це може бути дуже небезпечно для організму людини. Тому така рідина абсолютно непридатна для технічних і питних цілей. До головних причин небезпеки сірководню відносяться наступні:

 • Ця речовина є летючим, але в рідині воно повністю розчиняється.
 • Огидний запах може стати причиною запаморочення, слабкість, алергії і блювоти.
 • Підвищена концентрація сірководню в навколишньому повітрі провокує запалення очних століття, непритомних станів і сильного отруєння організму.
 • Розчинна хімічний елемент може привести до корозії металевих агрегатів і пристроїв.

  Для того щоб усунути аромат сірководню в свердловини воді, потрібно негайно зробити її знезараження.

Доступні способи знезараження

Єдиний вірний варіант — зробити якісну очистку води. Для цієї мети існує багато способів. Вибір конкретного методу залежить від виду забруднюючих речовин, вірусних і бактеріальних мікроорганізмів.

Аналіз можна провести в державній або приватній хімічної лабораторії. Фахівці визначать речовини, з яких складається рідина, і обсяг  в ній шкідливих домішок.
Перед тим як звертатися до кардинальних способів, можна спробувати вирішити проблему своїми силами. Для цього потрібно провести наступні види робіт:

 1. Чистка дна і стінок свердловини від відкладень сірчистих речовин. Це дозволить забути про неприємний запах на термін від одного до трьох років.
 2. Прокачування води для видалення частин піску і глини з днища свердловини.
 3. Підвищення герметичності або повне перевстановлення обсадної труби.
 4. Після очищення можна переходити до ліквідації неприємного запаху.

Фізична аерація

Це дуже популярна і легка технологія очищення. Для аерації застосовуються спеціальні пристрої-Дегазатори, які можуть бути двох типів:

 1. Устаткування з напором — пристрої компактного розміру, які забезпечують подачу води для її збагачення киснем за допомогою потужного насоса. Встановлюються такі прилади в підвальних або технічних приміщеннях першого поверху.
 2. Устаткування без натиску — масивні пластикові конструкції. Вода, яка потрапляє всередину за допомогою форсунок, очищається киснем. Щоб прискорити процес обробки, в резервуар бажано додатково встановити компресорний нагнітач повітря.

Очищення хімічними засобами

Подібна методика передбачає абсолютну дегазацію води, при якій роль окислювача відводиться активним інгредієнтам — гіпохлориту, озону, водневого перекису. При окисленні в воді формуються нерозчинні речовини — тіосульфат, сульфат, сірка. При очищенні ці сполуки затримуються спеціальними елементами, що фільтрують

Застосування хлору, перекису водню і озону

Хлорування призводить до утворення колоїдної сірки, яка потребує додаткової фільтрації. Тому ця методика не підходить для приватної водопровідної системи. Озон же дуже оперативно дезінфікує, чистить і знебарвлює рідину, видаляючи з її складу сірководень. Для чищення водної маси можна скористатися і звичайним перекисом водню. Це найефективніша і доступна методика. При знезараженні сірководневі сполуки перетворюються в сірку, а жахливий аромат усувається вугільними фільтрами.

Очищення марганцівкою

Доступний і легкий метод дегазації свердловини — застосування марганцівки (перманганату калію). Речовина активізує окислення сірководню, формуючи колоїдну сірку. Однак після такої обробки в воді з’являються сольові відкладення, які теж потребують оперативного виведенні. Для максимального ефекту фахівці рекомендують користуватися подвійними фільтрами.

Сорбціонна дезинфекція

Для реалізації цього способу застосовуються спеціальні сорбенти. Подібні матеріали прискорюють сірководневе окислення. До недоліків технології можна віднести лише тривалість процедури.

Активні сорбенти — це активоване і деревне вугілля. Вони характеризуються високими каталітичні властивості, які виводять з рідини різні домішки. Тип сорбенту підбирається в залежності від його можливостей, тобто структури і розміру пір. Також важливий і різновид оксидних з’єднань, що формуються при окисленні і осідають на сорбенті.

Нерідко вода починає пахнути сірководнем після очищення при підігріві. Це може говорити про те, що в колонці, котлі або бойлері знаходяться відкладення солей. Для вирішення проблеми бажано ретельно помити водонагрівальні пристрої і поставити новий фільтр.
Чистка свердловини від сірководню — це цілий комплекс заходів, які спрямовані на ліквідацію запаху і поліпшення стану води. Це дозволяє мати в будинку чисту рідину для побутових або гігієнічних потреб.