Головна » Стеля » Види обробки стелі
обробки стелі

Види обробки стелі

Якщо Ви задумали в своїй квартирі ремонт, то неодмінно зіткнетеся з питанням: як же декорувати стелю? Звичайним споживачам дуже важко розібратися в плюсах і мінусах тих або інших видів декору стелі, з огляду на нинішнє різноманітність оздоблювальних матеріалів представлених на ринку. Сподіваємося, що наша стаття допоможе Вам розібратися у всій різноманітності існуючих покриттів для стель.


Побілка стелі

Можна з упевненістю сказати, що побілка є найвідомішим видом оздоблень поверхні стель, але з року в рік все менше використовуються.
Побілка є крейдяний або ж вапняний розчин. Таке покриття дає можливість надання будь-якого відтінку стелі, що дуже зручно використовувати практично в будь-якому інтер’єрі.
Але, не беручи до уваги всю доступність такої обробки, їй передує великий спектр робіт з підготовки, які складаються з очищення, вирівнювання, штукатурки і шпаклювання стельових поверхонь.
Як провести такі роботи самостійно можна прочитати тут.
Плюсом при виборі такого варіанту обробки є доступність інгредієнтів і простота в проведенні ремонту. Але в цьому випадку є і свої мінуси:
1) Трудомісткі підготовчі роботи;
2) Таке покриття не прослужить довго (не більше двох років);
3) Слід враховувати, що побілка погано переносить вологу, при проведенні ремонтних робіт слід обов’язково накривати двері, вікна, підлога — інакше Вам доведеться дуже довго відмивати сліди ремонту.

Фарбування стелі

Фарбування стель проводиться водоемульсійними розчинами. Така обробка характеризується простотою і доступністю. Технологія фарбування мало чим відрізняється від попереднього способу, але має вигідне перевагу у вигляді величезної колірної гами, легкості догляду за поверхнями і практичності. З недоліків слід зазначити все ті ж трудомісткі роботи з підготовки поверхні; майстерність при нанесенні фарби; можливість появи тріщин.

Обклеювання стелі шпалерами

Поклейка шпалер — сучасний і доступний вид обробки стелі. Для таких цілей підійдуть шпалери з щільною текстурою (частіше флізіліновие) і світлим забарвленням.
Поряд з очевидним гідністю такого виду покриттів у них є і слабкі сторони. Самими значущими можна назвати такі, як висока трудомісткість обклеювальних робіт, (одній людині навряд чи вдасться без проблем зробити такий подвиг); в процесі експлуатації шпалери можуть згортатися, відклеюватися, а також вигоряти на сонці.

Клейові стелі

Така обробка полягає в поклейки на поверхню стелі ПВХ плиток квадратної форми (але можуть зустрічатися і інші). Головним плюсом є можливість приклеювання їх майже на будь-яку поверхню (все про клейових стелях), а також:
— незначну вагу, проста установка, естетичний вигляд (виробниками наносяться різні витіснення малюнки), плитки можливо без праці змінити, дозволяють приховати невеликі вади на стелях.
Недоліками є: видимі нерівності на стелі, швидке зношування (вигорають і тьмяніють при попаданні сонячних променів), плити слід клеїти тільки після монтажу всіх комунікацій, так як вони можуть утруднити цей етап в ремонті.

Види підвісних стель

Підвісні стелі все впевненіше з кожним роком входять в наше життя. Під таким стельових покриттям Ви без праці заховаєте будь-які нерівності і дроти. А їх дизайн порадує навіть найвибагливішого покупця.
Пропонуємо Вашій увазі найвідоміші види підвісних стель, а також їх сильні і слабкі сторони.
Підвісні стелі з гіпсокартону, плиточні
Конструктивно стелю з гіпсокартону складається зі спеціальних напрямних і листів самого гіпсокартону, які кріпляться на них. Такі конструкції дозволять Вам втілити в своєму інтер’єрі самий запаморочливий проект. Невелика ціна, багаторівневі конструкції, легка установка — ось їх головні переваги. Але є і деякі недоліки: складні конструкції по плечу тільки фахівцям, вода для таких стель згубна.

Касетні підвісні стелі

Підвісні касетні стелі складаються з металевих пластин (касет), на лицьову сторону яких можуть бути нанесені об’ємні малюнки, будь-який відтінок, що безсумнівно є плюсом з точки зору естетики. Легке обслуговування, невелика вага конструкції (складаються з легких сплавів), термо- і вологостійкість — головні переваги касетних стель.
Однак вони залишаються дорогим задоволенням для свого власника. Також слід знати про низьку звукоізоляції таких покриттів.

Рейкові підвісні стелі

Рейковий стеля — конструкція з металевих (алюміній, сталь) пластинок. Їх монтують в маленьких приміщеннях. Вони, як і касетні мають рельєфні візерунки і багату кольорову гаму, в тому числі дзеркальні і золотисті.
Плюси: великий вибір форм і відтінків, багатоярусні конструкції, невелика вага, обробка арок, проста установка, великий термін експлуатації.

Підшивання стелі

Особливістю таких стель є можливість їх монтажу прямо на перекриття. Що дозволяє збільшити простір. Вони є ідеальними для приміщень з низькою стелею.
Підшивання стелі дозволяють замаскувати невеликі нерівності покриття. Їх виготовляють з ДСП, МДФ, металу, гіпсокартону, пластику.
Мінусом є високий вага конструкції, труднощі при установці стельових світильників і комунікацій.
Сподіваємося, що наша стаття допоможе Вам при виборі стельових конструкцій для свого інтер’єру.

x

Check Also

стеля в підвалі

Як зробити теплоізоляцію стелі в підвалі?

Утеплення підлоги — це дуже важлива процедура, адже саме через підлогу взимку йде велика кількість ...