Головна » Стіни » Текстильні шпалери що це таке?

Текстильні шпалери що це таке?

Оздоблення стін за допомогою тканини з’явилася задовго до того, як для оформлення поверхонь почали використовувати паперові шпалери. Оскільки в кожній країні були свої традиції, текстильні шпалери придбали свої особливості нанесення, сьогодні можна виділити кілька стилів їх застосування: класичний, мінімалістичний, модерн, бароко, ампір і т.д. Найкраще проводити обробку за допомогою текстилю в таких приміщеннях, як вітальня, спальня або кабінет. Цьому матеріал не переносить вологу і дуже інтенсивно вбирає запахи. Отже тепер спробуємо розібратися, текстильні шпалери що це таке, і як з ними працювати?


Наклеювання текстильних шпалер

Для виготовлення текстильних шпалер використовується найрізноманітніша тканину. Вона може бути натуральною (фетр, льон, бавовна) або штучної (поліпропілен, віскоза, ацетат). Відповідно, для кожного з цих варіантів характерна своя фактура. Для того щоб наклеїти шпалери на стіну, потрібно довести стіни до практично ідеального стану. В іншому разі не поверхні проступлять будь-які нерівності. Крім того, перед наклеюванням шпалер основу потрібно дуже добре висушити.

Драпірування стін

В цьому випадку використовуються безшовні текстильні шпалери. Вони являють собою тканину в рулонах, висота яких може досягати 310 см, а довжина — 50 м. Для виготовлення цього матеріалу використовується переважно синтетична тканина. Принцип використання текстильних шпалер відрізняється від того, що характерний для інших варіантів цього матеріалу. Зокрема, за допомогою них кімнату буквально «обертають» текстилем. Для цього потрібно попередньо зняти лиштви. Потім кінець рулону кріпиться в кутку. Далі шпалери розмотуються і натягуються по периметру. Для фіксування матеріалу використовується спеціальний клей, скоби або кріпильний профіль. Віконні отвори необхідно декорувати за допомогою куточків. В даному випадку немає серйозної необхідності ретельної підготовки поверхні, оскільки при такому методі кріплення шпалери маскують дефекти.

Застосування тканинних панелей
Ця техніка є дуже старовинної, але при цьому вона і найцікавіша. При її реалізації використовуються спеціальні рами, які обтягнуті тканиною. Вони можуть кріпитися на стіну або стелю. Розміри і співвідношення сторін рами сильно варіюються в залежності від потреб власника. За допомогою будь-якого з описаних варіантів можна отримати дуже оригінально оформлене приміщення.

x

Check Also

як вирівняти кути стін

Як вирівняти кути стін

Ремонт здається трудомістким і витратним процесом. Але якщо врахувати поради фахівців і частину робіт виконати ...

Настінний розпис в інтер’єрі

Думки щодо застосування настінного розпису в дизайні інтер’єру розходяться — хтось її любить, а хтось ...

Венеціанська шпаклівка — декоративне оздоблення стін

Венеціанська шпаклівка є різновидом декоративної штукатурки. Цей матеріал виготовляється з акрилу, мармурової, гранітної або кварцовою ...

Гнучкий камінь в інтер’єрі приміщень

Призначення декоративного оформлення стін полягає в тому, щоб додати інтер’єру максимально презентабельний вигляд. Особливо хорошого ...

Як клеїти шпалери лінкрусту самостійно

Як клеїти шпалери лінкрусту? Поклейка лінкрусту не доставляє якихось серйозних проблем, тому її може провести ...

Лінкрусту шпалери в інтер’єрі вашого будинку

Лінкрусту шпалери — називають оздоблювальний матеріал, що мають гладку або фактурну поверхню. Вони виконаний на ...