Головна » Стіни » Утеплення будинку зсередини: який утеплювач краще і безпечніше?

Утеплення будинку зсередини: який утеплювач краще і безпечніше?

Якщо ви читаєте цю статтю, значить, зовнішнє утеплення вашого будинку мало або його проблематично зробити. У ній ми поговоримо про утеплення стін будинку зсередини, про його достоїнства і недоліки, про різних матеріалах і дамо ряд порад щодо вибору та роботі з тим чи іншим утеплювачем.


Чи можна утеплювати будинок зсередини?

Проводити утеплення будинку зсередини можна, але дивлячись якими матеріалами. Конструкції, які бояться вологи (дерев’яні, саманні, глинобитні, каркасні) не рекомендується ізолювати паронепроникними матеріалами. Наприклад, утеплення дерев’яного будинку зсередини такими матеріалами призведе до скупчення вологи під утеплювачем і буде руйнувати стіну, заодно сприяючи розвитку на ній грибка і цвілі.

Всі інші види будинків ( цегла, камінь, бетон, газоблок) можна закривати будь-якими видами термоізоляції.

При цьому не можна забувати про так званої точки роси — температурі, при якій водяна пара конденсується і перетворюється в рідину. Якщо ви віддаєте перевагу паропроницаемий матеріал або негерметичний монтаж, точка роси повинна бути зміщена ближче до зовнішньої частини стіни. В іншому випадку, конденсат (а він з’явиться обов’язково) буде відмінною грунтом для грибка, а у випадку з гідрофобним утеплювачем (та ж мінеральна вата) це ще й загрожує втратою його теплоізоляційних характеристик.

Якщо ж ви живете в будинку, стіни якого не бояться вологи, використання герметичного методу утеплення паронепроникними матеріалами — це ідеальний спосіб зробити будинок сухим і теплим (при наявності хорошої вентиляції, звичайно). При забезпеченні повної ізоляції від повітря (вологи), точка роси може виявитися в будь-якому місці всередині самої стіни і залишитися для вас всього лише теорією.

Чим краще утеплити будинок зсередини?

Теоретично будь-яке покриття на стіні покращує загальне теплове опір конструкції — навіть той же лист гіпсокартону / ОСБ або «тепла» штукатурка. Але це все теорія. На практиці доводиться використовувати більш дієві методи і матеріали для утеплення стін зсередини.

Утеплення пінопластом зсередини

Пінопласт відмінно підійде для швидкої і недорогий теплоізоляції стін зсередини. Коефіцієнт його теплопровідності 0,043 — 0,038 Вт / (м * К). Стандартні розміри одного аркуша 100х100 см, зустрічаються і 100х50 (ПСБ-35). Товщина варіюється від 1 до 15 см. Широкий спектр різної товщини — це можливість підібрати необхідну ізоляцію без втрати зайвої площі приміщень. Він легкий, міцний, досить «теплий» і має досить великий термін експлуатації (до 50 років).

З недоліків — має низьку паропроникність і горючий. Деякі фахівці не радять проводити утеплення будинку зсередини пінопластом — вони вважають, що він шкідливий для здоров’я. При горінні пінопласт дійсно виділяє хіміескіе речовини, корисними для здоров’я які не назвеш, проте проблема ця легко вирішується вибором пінопласту з антипіренами в складі, в іншому ж чутки про шкідливість пінопласту є всього лише чутками.

 Порада № 1. Залежно від способу кріплення, необхідно вибирати щільність пінопласту. Якщо пінопласт буде закритий листами гіпсокартону на профілях, можна обійтися щільністю 15 кг / м³, оскільки навантаження на поверхню не буде, а механічні пошкодження прийме на себе розташований поверх утеплювача гіпсокартон.

Порада №2. Використання пінопласту ПСБ-С-25 і ПСБ-С-35 добре підійде для внутрішньої ізоляції з подальшою «мокрою» обробкою. Такий утеплювач дуже міцний, що просто необхідно для поверхні в будинку, а кріпити і обробляти такий пінопласт набагато легше (не кришиться / ламається / вгинається) .Останній, найдорожчий і має найнижчу паропроникність.

Порада №3. Щоб підвищити пожежну безпеку будинку, використовуйте тільки самозатухаючий пінопласт. Він маркується літерою «С», наприклад ПСБ-С-35.

Утеплення екструдованим пінополістиролом

Дуже ефективний утеплювач (коефіцієнт теплопровідності 0,029 — 0,032 Вт / (м * К). Продається, як правило, в листах розмірами 100х60, 120х60 см. ЕРС має кращі теплоізоляційні якості, ніж пінопласт, але він набагато дорожче і практично повністю паронепроникним (0,013 мг / (м * год * Па). Причому низька паропроникність цього матеріалу може бути як недоліком, так і перевагою.

Порада № 1. Щоб домогтися рівномірного і щільного з’єднання, купуйте листи екструдованого полістиролу з замковою системою (паз / гребінь). Такі сполуки зустрічаються найчастіше при товщині листа від 3 см.

Порада №2. Використовуйте тільки герметичний спосіб ізоляції, щоб уникнути мокреній стін. При монтажі не використовуйте дюбель / цвяхи, для додаткового кріплення, оскільки вони пошкоджують пароізоляцію. Щоб листи трималися міцно, досить хорошого клею.

Порада №3. Подумайте про пожежну безпеку. Використовуйте металевий рукав, в який поміщається самозатухаючий провід.

Утеплення стін мінватою зсередини

гіпсокартонУтеплення будинку зсередини мінеральною ватою вважається самим екологічним, хоча це питання досить спірне. За енергозберігаючим характеристикам мінвата — між пінопластом і ЕРС. Коефіцієнт теплопровідності порядку 0,034 — 0,041 Вт / (м * К) і залежить більшою мірою від її щільності. Має хорошу паропроникність (0,3 — 0,55 Мг / (м * год * Па). Продається в рулонах і плитах. Найчастіше для утеплення стін зсередини вибирають вату в плитах (зручніше монтаж, повільніше ссажівают, легко різати), але в деяких випадках можна використовувати і рулонну вату. Наприклад, під каркас гіпсокартону і ретельно пристібати до стіни (якщо це дерево, глина, саман) або до каркасу.

За ціновою політикою мінеральна вата на рівні хорошого пінопласту, тобто ціна за м2 у неї не найнижча.

Порада № 1. З ватою всередині приміщень працюйте тільки в респіраторі (пил викликає подразнення слизової, сильний кашель), окулярах і спецівці (сорочка + штани). При попаданні на шкіру, свербіж і почервоніння будуть забезпечені.

Порада №2. Щільність вати під обробку повинна бути високою (близько 145 кг / м³ і вище). Під каркасне (на профіль) утеплення з наступною обробкою ГКЛ або схожим закриває матеріалом, щільність вибирають з меншими показниками.

Порада №3. Мінеральна вата повинна бути заізольована від вологи і контакту з середовищем в приміщенні паробарьером (наприклад, поліетиленовою плівкою). Якщо всі правила дотримані, мінвата не втратить свої теплоізоляційні здатності, а частки її пилу не будуть шкодити мешканцям.

Який утеплювач краще?

Це питання швидше філософське. Будь-яким з матеріалів можна провести якісне утеплення будинку зсередини і жити в теплі і комфорті. Просто треба правильно підібрати утеплювач, керуючись вищезазначеною інформацією — і тоді будь-який з них зможе стати для вас ідеальним вибором!

x

Check Also

як вирівняти кути стін

Як вирівняти кути стін

Ремонт здається трудомістким і витратним процесом. Але якщо врахувати поради фахівців і частину робіт виконати ...

Настінний розпис в інтер’єрі

Думки щодо застосування настінного розпису в дизайні інтер’єру розходяться — хтось її любить, а хтось ...

Венеціанська шпаклівка — декоративне оздоблення стін

Венеціанська шпаклівка є різновидом декоративної штукатурки. Цей матеріал виготовляється з акрилу, мармурової, гранітної або кварцовою ...

Гнучкий камінь в інтер’єрі приміщень

Призначення декоративного оформлення стін полягає в тому, щоб додати інтер’єру максимально презентабельний вигляд. Особливо хорошого ...

Як клеїти шпалери лінкрусту самостійно

Як клеїти шпалери лінкрусту? Поклейка лінкрусту не доставляє якихось серйозних проблем, тому її може провести ...

Лінкрусту шпалери в інтер’єрі вашого будинку

Лінкрусту шпалери — називають оздоблювальний матеріал, що мають гладку або фактурну поверхню. Вони виконаний на ...