Головна » Стіни » Венеціанська шпаклівка — декоративне оздоблення стін

Венеціанська шпаклівка — декоративне оздоблення стін

Венеціанська шпаклівка є різновидом декоративної штукатурки. Цей матеріал виготовляється з акрилу, мармурової, гранітної або кварцовою крихти, з додаванням штучних фарбувальних пігментів.

Венеціанська шпаклівка особливості та етапи обробки

Нанесення шарів венеціанської штукатурки

Перед початком робіт з нанесення венеціанської шпаклівки поверхню обшиту гіпсокартоном або на будь-яку іншу, обробляють спеціальною ґрунтовкою для даного виду шпаклівки, а при необхідності попередньо армують сіткою і шпатлюють. Потім за допомогою шпателя, хаотичними рухами, але акуратно, наносимо перший шар шпаклівки. Шар повинен вийти товщиною в 1 мм.
Для того щоб домогтися глибини кольору і фактури венеціанської шпаклівки, а також приховати нерівності, її слід наносити в кілька шарів. Від того, якого саме ефекту ви бажаєте досягти, буде залежати кількість шарів. Перед тим, як наносити наступний шар, потрібно дочекатися повного висихання попереднього. Періодично перевіряйте поверхню на наявність нерівностей і, при виявленні таких, виправляйте їх шпателем. Не рекомендується робити це наждачним папером, так як утворюється пил істотно знизить якість роботи. Протягом всього процесу шпаклівки час від часу потрібно мити шпатель водою, після чого насухо його витирати. Це робиться для запобігання появи подряпин.
Останній, фактурний шар, наноситься рівномірними мазками, більш вузьким шпателем. Поки він не підсох, потрібно встигнути відполірувати поверхню. Для цього використовуємо чистий і сухий широкий шпатель. Для додаткової глибини кольору по завершенні полірування можна пройтися по всій поверхні наждачним папером. Це допоможе верствам венеціанської шпаклівки частково змішатися. Після цього протираємо поверхню м’якою ганчіркою, щоб позбутися від пилу, і ще раз шліфуємо шпателем, здійснюючи вертикальні і горизонтальні рухи.

Вощення поверхні

Наступний етап в роботі з венеціанської шпаклівкою — вощіння. Приступати до нього можна тільки після закінчення двох тижнів, коли поверхня повністю просохне. Віск втирається в верхній шар шпаклівки шпателем або звичайною ганчіркою. Процес вощіння додає поверхні шикарний блиск, а також захищає венеціанську штукатурку від впливу вологи і дрібних пошкоджень.
На поверхні, покритої венеціанською штукатуркою, можна створювати будь-які візерунки і фрески. Робиться це спеціальними фарбами, які наносяться на фактурний шар до того, як він просохне. Ці фарби проникають навіть в самі нижні шари шпаклівки і за рахунок цього фрески практично не стираються.

x

Check Also

як вирівняти кути стін

Як вирівняти кути стін

Ремонт здається трудомістким і витратним процесом. Але якщо врахувати поради фахівців і частину робіт виконати ...

Настінний розпис в інтер’єрі

Думки щодо застосування настінного розпису в дизайні інтер’єру розходяться — хтось її любить, а хтось ...

Гнучкий камінь в інтер’єрі приміщень

Призначення декоративного оформлення стін полягає в тому, щоб додати інтер’єру максимально презентабельний вигляд. Особливо хорошого ...

Як клеїти шпалери лінкрусту самостійно

Як клеїти шпалери лінкрусту? Поклейка лінкрусту не доставляє якихось серйозних проблем, тому її може провести ...

Лінкрусту шпалери в інтер’єрі вашого будинку

Лінкрусту шпалери — називають оздоблювальний матеріал, що мають гладку або фактурну поверхню. Вони виконаний на ...

Бісерні шпалери особливості поклейки

На вітчизняному ринку бісерні шпалери з’явилися відносно недавно. Вони використовуються при оформленні самих різних поверхонь: ...