Головна » Стіни » Як вирівняти кути стін
як вирівняти кути стін

Як вирівняти кути стін

Ремонт здається трудомістким і витратним процесом. Але якщо врахувати поради фахівців і частину робіт виконати самостійно, то можна значно заощадити свої кошти і придбати деякі навички оздоблювальних робіт. Починати ремонт доведеться з вирівнювання кутів.


Типи кутів приміщення

Кути діляться на внутрішні і зовнішні, в горизонтальній площині і у вертикальній. Визначивши дефекти будівлі, а точніше стін, спочатку потрібно зайнятися вирівнюванням кутів щодо периметра усередині приміщення. На наступному етапі вирівнюються зовнішні і внутрішні кути по вертикалі щодо підлоги і стелі.

Як вирівняти кути по периметру приміщення

Кути приміщення правильної форми повинні відповідати 90 градусам. Якщо протилежні стіни паралельні один одному, а кути не є прямими, то в цьому випадку необхідно спочатку виконати вирівнювання кутів щодо периметра приміщення. У даній ситуації два протилежних кута з чотирьох будуть тупими, відповідно два інших — гострими. Це невідповідність і її належить усунути.

Між тупими кутами вимірюється довжина діагоналі. Після вирівнювання всіх кутів довжина другої діагоналі повинна стати такою ж. За допомогою будівельного кутника, бажано великого розміру, або з підручних матеріалів, наприклад фрагмента старих меблів (дверцята або стінки шафи), який в обов’язковому порядку має правильні форми, необхідно відмітити прямі кути. Косинець прикладається ребром до однієї стіни, далі окреслюється інше ребро, утворюючи кут 90 градусів. Така ж процедура проводиться з протилежним кутом. Тепер можна звірити довжину обох діагоналей, і, якщо вони збігаються, приступати до вирівнювання кутів.

Як вирівняти внутрішні кути по вертикалі

Перевірка кутів по вертикалі проводиться за допомогою будівельного рівня. Чим більше по довжині рівень, тим точніше вимір. Якщо під рукою немає довгого рівня, то можна використовувати короткий, прикладений до довгої рейки. На рівні є два вікна, горизонтального і вертикального виміру. Використовується вікно, яке знаходиться поперек корпусу рівня.

При перевірці кута крапля всередині вікна приладу повинна знаходитися точно посередині віконця. Зсув краплі в сторону від центру говорить про кривизну стіни. Для вирівнювання площини стіни треба виготовити маяки, за допомогою яких правилом (рівною рейкою) буде наноситься вирівнювальна шпаклівка. Маяки виготовляються за допомогою відходів битої плитки, приклеєною на стіну алебастром. Беруться відходи плитки, намазані алебастром, і приклеюються до стіни уздовж кута в 4-5 місцях від підлоги до стелі.

Вони повинні бути розташовані на одній лінії по стіні і розміри виступу відрегульовані за допомогою рівня (приклеюється плитка, кожна перевіряється рівнем, щоб вони всі показували точну вертикаль).  Між маяками наноситься алебастр, перетворюючи їх в так званий полозок. Виготовляється мінімум два полозка на одній стіні від кута.

Така ж процедура проводиться на суміжній стіні. Між полозками накидається штукатурка, алебастр або шпаклівка, в залежності від товщини заповнюється поверхні, і вирівнюється правилом (рівною рейкою), поки не буде заповнено весь простір будівельним матеріалом. Таким же чином вирівнюється суміжна стіна кута. При правильному виставленні маяків вирівняні стіни будуть забезпечувати правильність внутрішнього кута.

Також можна використовувати готові маяки, що продаються в магазинах будматеріалів. Установка таких маяків проводиться аналогічним способом.

Як вирівняти зовнішні кути по вертикалі

Для вирівнювання зовнішнього кута прибивається дошка за рівнем до однієї з площин робочої поверхні. В цьому випадку дошка виконує функцію будівельного маяка. А на іншій площині вже є маяк. Далі простір заповнюється будівельним в’язким матеріалом. Для цього використовується штукатурка, алебастр або будь-яка шпаклівка, здатна тримати шар до 10 см.

Ремонт — процес в значній мірі непростий. Описані вище правила підкажуть, як правильно вирівняти кути в приміщенні і полегшать подальшу процедуру ремонту. А це значить, що далі можна буде втілювати весь свій творчий потенціал і отримувати задоволення в передчутті результатів цього самого ремонту.

x

Check Also

Настінний розпис в інтер’єрі

Думки щодо застосування настінного розпису в дизайні інтер’єру розходяться — хтось її любить, а хтось ...

Венеціанська шпаклівка — декоративне оздоблення стін

Венеціанська шпаклівка є різновидом декоративної штукатурки. Цей матеріал виготовляється з акрилу, мармурової, гранітної або кварцовою ...

Гнучкий камінь в інтер’єрі приміщень

Призначення декоративного оформлення стін полягає в тому, щоб додати інтер’єру максимально презентабельний вигляд. Особливо хорошого ...

Як клеїти шпалери лінкрусту самостійно

Як клеїти шпалери лінкрусту? Поклейка лінкрусту не доставляє якихось серйозних проблем, тому її може провести ...

Лінкрусту шпалери в інтер’єрі вашого будинку

Лінкрусту шпалери — називають оздоблювальний матеріал, що мають гладку або фактурну поверхню. Вони виконаний на ...

Бісерні шпалери особливості поклейки

На вітчизняному ринку бісерні шпалери з’явилися відносно недавно. Вони використовуються при оформленні самих різних поверхонь: ...