Головна » Стіни » Як зробити стіни ідеально рівними за допомогою скловолокна

Як зробити стіни ідеально рівними за допомогою скловолокна

Плюси використання скловолокна не обмежуються тільки рівними стінами. Це також гарантія того, що з часом на стінах не з’являться тріщини, які часто виникають через усадки будівлі, під впливом різких перепадів температури, вологості та інш. На поверхнях, обшитих гіпсокартоном, розтріскування йде на місці швів. При цьому малярська сітка не завжди рятує від розтріскування. Адже правда, не хотілося б вкласти багато сил і коштів в ремонт і з часом отримати на стінах тріщини. Значить скловолокно Вам на допомогу.

Склополотно (його ще називають «павутинка») — це нетканий матеріал зі скловолокна, виготовлений методом пресування. Не слід плутати скловолокно з стеклошпалерами, де скловолокно знаходиться в вигляді переплетених ниток. Склополотно досить міцний для того, щоб зміцнити поверхню і звести до мінімуму ризик розтріскування.


Склополотно можна використовувати в декількох варіаціях:

 • вирівнювання і зміцнення стіни як основи під шпалери;
 • вирівнювання стіни з подальшим фарбуванням без шпаклювання;
 • вирівнювання стіни з подальшим шпаклюванням і фарбуванням.

Ми стіни будемо саме фарбувати. Серед майстрів є різні думки. Одні пропонують фарбувати прямо по скловолокна, інші настійно рекомендують його перед фарбуванням шпаклювати. Як правильно, сказати складно. Думаю можна робити і так, і так. Без шпаклівки буде більше витрата фарби і стіна буде мати дрібну фактуру «павутинки».
Якщо ви не хочете шпаклювати склохолст, то для зниження витрати фінішного декоративного шару, наприклад, фарби, рекомендується поверх скловолокна пройти ще одним шаром клею.

Шпаклівка, як пишуть профі, покращує робочі характеристики скловолокна, ось і підемо їхньою порадою — ми прийняли рішення склохолст шпаклювати. Стіни наші знаходяться в дитячій кімнаті, хочеться зробити їх міцними, гладкими і максимально «заховати» подалі скловолокно.
Хотілося б згадати тут пару слів про експлуатаційні властивості цього матеріалу.
Склополотно відрізняється високою стійкістю до всіляких факторів зовнішнього середовища (вологи, агресивних речовин, хімікатів), піддається обробці миючими засобами, має високу міцність, вологостійкість, зносостійкість і стійкістю до механічних навантажень. На його поверхні відсутня статичну електрику (що дуже важливо для алергіків), відсутнє живильне середовище для мікроорганізмів. Структура скловолокна дозволяє стінам «дихати», він паронепроникне. Крім того склохолст практично не горить (по DIN 4102 B1, група горючості Г1, ГОСТ 30244-94). Це екологічно чистий продукт. Властивості матеріалу зберігаються протягом багатьох років. Для стін в дитячій саме те.

Склополотно також можна застосовувати у вологих приміщеннях, при цьому необхідно використовувати вологостійкі клеї, а також готову вологостійку фінішну шпаклівку.

Рекомендації по вибору скловолокна, додаткових матеріалів та інструментів

У продажу склохолст малярський є різних виробників, їх досить багато:

Kleo, Semin, Полінет, Wellton, Colours, Practic Glass Band, X-Glass та ін. При виборі не настільки важливий виробник, як щільність матеріалу.
Оптимальна для наших цілей щільність — 45-55 грамів на квадратний метр (г / м2). Віддається, як правило, склополотно в рулонах шириною 1000 мм і довжиною 50 погонних метрів.
Потрібний кількість матеріалу визначаємо виходячи з розмірів (площі стін) всіх поверхонь, на які буде наклеюватися склохолст, а також передбачаємо певний запас (в межах 5-10%), оскільки матеріал наклеюється внапуск, знизу і зверху з запасом, а потім обрізається і йде в відходи.

Для поклейки скловолокна знадобиться спеціальний склад, що клеїть. Це може бути сухий клей або вже готовий клейовий склад. Тут економити не слід, це повинен бути клей високої якості, оскільки від нього залежить міцність всієї конструкції. Для поклейки скловолокна можна використовувати клей, який використовує для склошпалер.

Слід зауважити, що витрата клею при фіксації павутинки для шпаклівки відсотків на п’ятдесят вище, ніж при поклейці склошпалер. Підвищена витрата клею пов’язана з особливостями скловолокна — він легко вбирає в себе клейкі речовини. Крім того, склохолст ми будемо шпаклювати клеєм поверху, тому клею піде багато.

Склополотно є досить жорсткий матеріал, хоч зовні дуже схожий на флізелін. За структурою він схожий павутинку, тому і отримав таку назву.

Що нам знадобилося з урахуванням всіх робіт, включаючи підготовчі:

 1. Велика щітка для грунтування стін (можна робити це валиком, але мені зручніше саме щіткою)
 2. Штанга для кріплення валика, щоб мати можливість з підлоги обробляти всю стіну до стелі.
 3. Валик для нанесення клею. Найкраще себе показав  синтетичний хутровий валик, (поролон нерівномірно наносить клей, сповзае з ролика і ковзае по стіні).
 4. Лоток для клею
 5. Пластиковий  шпатель
 6. Будівельний ніж (гострий)Спеціальний шпатель для підрізування полотна (шпалер)
 7. Довгий рівень, лінійка або просто рівна планка для порізки скловолокна
 8. Рулетка
 9. Рукавички, бажано з прогумованими долоньками і пальцями, щоб захистити руки від колючих «голок» скловолокна.
  Одягнутися краще так, щоб були закриті руки і ноги. Рекомендують одягати респіратор, але ми працювали без нього, пізніше поясню чому.
  Обов’язково підготуйте місце, де Ви будете нарізати скловолокно по висоті стіни. Підлога повинна бути чистою і сухою. Обзаведіться мискою води, ганчіркою, щоб витирати сліди клею на підлозі. Не завадить мокра швабра.

Технологія нанесення

Вона досить проста, але щоб виконати роботу без браку і отримати хороший результат, слід дотримуватися всіх технологічних норм.

Підготовчий етап

Стіни повинні бути попередньо підготовлені під поклейку скловолокна. Їх потрібно вирівняти за допомогою будь-якої стартової (великі нерівності), а потім фінішної шпаклівки. Кожен проміжний шар шпаклівки обов’язково повинен бути добре загрунтований. Покриття шліфується абразивом (шкіркою, сіточкою тощо) до тих пір, поки поверхня не стане гладкою. Допускаються дрібні нерівності і подряпини.
У разі поклейки скловолокна на гіпсокартон, шпаклюються всі стики і місця, де знаходяться кріпильні елементи (шурупи, грибки та ін.).

Перед приклеюванням скловолокна слід очистити основу від пилу і бруду (для цього можна використовувати злегка вологу губку і пилосос. Видалення забруднень рекомендується здійснювати безпосередньо перед наклеюванням. Це не означае, що всі стіни потрібно пилососити або протирати. Необхідно пройтися тільки по місцях, де могло залишитися сміття від попередніх робіт, наприклад, в поглибленнях розеток, на стику стіни і підлоги, в кутах і інше. Коли Ви будете приклеювати склохолст, то до його клейкою поверхні можуть прилипнути частинки сміття і затягнутися під скловолокно, як результат матимете нерівність.

Перед тим як почати поклейку скловолокна, готуємо клей. При цьому важливо дотримуватися всіх вимог компанії-виробника. При порушенні технології приготування можна отримати клей не тієї консистенції, яка необхідна, це ускладнить роботу і може привести до зниження адгезії скловолокна. Як варіант, можна придбати готовий склад, це спростить роботу, але вартість готового клею набагато вище, ніж концентрату.

Наш клей, розводимо відповідно до інструкції на пачці. Перемішуємо, потім витримуємо 15 хв, потім знову добре перемішуємо. За час витримки клей сильно розпускається і стає киселеподібного стану, тому витримати зазначений час дуже важливо.

Наклеювання скловолокна

Обов’язково!
Всі вікна і двері в приміщення слід закрити, щоб уникнути протягів (точно як при наклеювання шпалер)

Інструкція буде наступною.

1. Відрізаємо від рулону фрагмент листа по висоті стіни + близько 10 см запасу.
2. Густо намазуємо стіну клеєм, я це роблю валиком і щіткою в важкодоступних місцях і кутах. Деякі фахівці рекомендують наносити клей щіткою, з її допомогою вдається отримати більш товстий шар, але валик зручніше. Якщо Ви коли-то клеїли шпалери і пам’ятайте скільки клею потрібно намазати на стіну, то я можна сказати так — тут його треба як мінімум в два рази більше. Скловолокно дуже добре вбирає клей.
Намазувати потрібно не всю стіну, а тільки ту ділянку, куди безпосередньо наклеюватиметься лист скловолокна.
3. Клеїти починаємо з кута (від початку стіни). Лист наклеюємо починаючи сверхнего кута, вирівнюючи його по вертикалі. Цей процес нічим не відрізняється від поклейки шпалер. Технологія приклеювання проста: до нанесеному на стіну шару клею прикладаємо лист, злегка його придавлюємо шпателем, він прилипає і потім разрівнюем. Тільки тут є один секрет, щоб скловолокно не летіло, одночасно змащуємо його з поверхню клеєм, потім гладимо шпателем, втираючи в стеклохолст клей, добре просочуючи його. Не намагайтеся приклеїти відразу весь лист по всій довжині, в результаті вийдуть нерівності, які буде складно розгладити.
Йдемо зверху вниз, поступово приклеюючи полотно. За допомогою пластикового шпателя видаляємо повітря і зайвий клей. Ось це і є секрет того, як можна працювати без респіратора — розтягуємо стеклохолст по мокрому, він змащується добре клеєм.
Слід звертати особливу увагу на просочування всієї площі поверхні скловолокна, не повинно залишатися сухих ділянок, інакше не забезпечится надійне приклеювання. Є дуже проста ознака, яка дозволяє впевнитися в якісному просяканні полотна — він стає темніше в місцях, на які нанесено клей, а також втрачає пористу фактуру. Це добре видно при бічному освітлення.
У скловолокна є одна особливість: є лицьова і зворотний бік. При наявності досвіду визначитися зі стороною можна з першого погляду. Однак якщо з цим виникнуть труднощі, на рулоні є ярлик, на якому вказані сторони. Рулони найчастіше згорнуті так, що виворіт знаходиться всередині. Лицьова сторона більш гладенька, в результаті вона дасть більш гладку поверхню. Так кажуть фахівці. Ми, якщо чесно, великої різниці між особою і виворотом не помітили)
4. За допомогою лінійки або спеціального шпателя обрізаємо ножем низ і верх листа (або інші зайві фрагменти, якщо вони є, наприклад отвори під розетки та ін.) За розміром.
5. Аналогічно приклеюємо наступний лист. Його клеїмо таким чином, щоб він мав напуск з попереднім, приблизно близько 5 см.
6. Тепер найцікавіше — зробити невидимий стик. А здійснюється це так. Докладаємо шпатель приблизно по центру напуску. Гострим ножем робимо розріз по всій висоті листа.
Слід згадати і ще один момент: шви між листами не повинні збігатися з гіпсокартонними стиками. Якщо це правило порушити, на цій ділянці склохолст обов’язково трісне.
7. Обклеєна поверхня повинна висохнути протягом приблизно 24 годин. В цей час всі вікна і кватирки повинні бути закриті. У приміщенні не повинно бути протягів.

На мокрій стіні видно вологі плями і різношерстий «кольору» нижнього шару шпаклівки. Це нормально. Так повинно бути, адже скловолокно напівпрозоре. Коли стіна висохне, то буде просвічуватися менше.
Ми після висихання будемо продовжувати оздоблювальні роботи — завдамо шар шпаклювальної пасти, а потім пофарбуємо.
Якщо Ви не хочете шпаклювати, то після грунтування стіну можна фарбувати вже на даному етапі.

Шпаклювання скловолокна

Далі про процес шпаклівки стіни.

Перед шпаклівкою склохолст слід прогрунтувати і дати йому трохи просохнути.

Для шпаклівки рекомендують використовувати готові композиції на основі акрилу.
Ми користувалися шпаклівкою Knauf Rotband Pasta. Ще є паста Sheetrock (Шітрак), вона також підійде. Для першого шару шпаклівки, щоб він краще проникав в скловолокно, рекомендують пасту розбавляти водою, по іструкціі 25% води.
Така рецептура не годиться. Шпаклівка виходить дуже рідкою, її важко наносити шпателем, вона з нього просто стікає. Крім того, шар шпаклівки виходить дуже тонким і практично не перекриває структуру скловолокна. Ми користувалися густішою шпаклівкою, розводили її на око до консистенції густої сметани.
Шпателя використовували металеві. Величина шпателя залежить від сили шпаклевальщіка — чим ширше шпатель, тим важче наносити шпаклівку.
Другий шар можна тягнути і нерозбавленою водою шпаклівкою. Тоді стіна вийде з більш гладкою і однорідною структурою. Але нерозведену густу шпаклівку досить важко тягнути, потрібно прикладати багато зусиль. Тому для другого шару, як мені здалося з особистого досвіду, краще використовувати трохи розведену водою шпаклівку. Тоді стіна виходить гладкою, і руки не так втомлюються. Густоту сміли найкраще підбирати для себе особисто: як Вам зручніше, так і робити.

Хочу звернути Вашу увагу на обробку кута. Майстри, як правило, підрізають скловолокно рівно за кутом. Ми так не робили, оскільки в кутах найчастіше утворюються тріщини і ми вирішили близько 10 см стеловолокна звернути за ріг. Для того, щоб обклеювати наступну стіну, цю загорнуту ділянку скловолокна слід прошпаклевати, інакше до нього не приклеїтися скловолокно, яким буде обклеєна чергова стіна, що йде від кута. Шпаклюємо звичайної фінішної шпаклівкою, даємо просохнути, шліфуємо і грунтуємо.
Після того як стіни відшпаклювали в два шари, їх слід затерти. Для цього обов’язково використовувати бічне підсвічування, так як по інакшому дефекти не видно. Зручно користуватися стійкою з ліхтарем. Якщо її немає, то можна просто взяти в руки ліхтарик, лампочку з патроном або будь-яке інше джерело світла.
Шліфувати можна дуже дрібним наждаком, сіточкою (великого номера) або огубкою. Вона найзручніша, так як має кут, яким зручно шліфувати стики стіни зі стелею з стики стін в кутах.
Водимо губкою круговими рухами по стіні, затираючи всі візуальні нерівності.
Обкоровані стіни змітаємо великим кусом сухої тканини або махровим рушником, періодично його струшуючи. Це необхідно зробити для того, щоб при подальшій грунтовці не утворювалося слідів від щітки, адже вишкуренная пил буде доливати до мокрій грунтовці і утворювати пульпу.
Далі йде грунтуем стіну за допомогою великої щітки або валика. Щіткою зручніше, хоч і довше, тому що утворюється менше потьоків і бризок.
Хочу додати, що дану роботу може зробити одна людина і без проблем. Головне бажання, досвід і вміння приходить в процесі роботи.

x

Check Also

Настінний розпис в інтер’єрі

Думки щодо застосування настінного розпису в дизайні інтер’єру розходяться — хтось її любить, а хтось ...

Венеціанська шпаклівка — декоративне оздоблення стін

Венеціанська шпаклівка є різновидом декоративної штукатурки. Цей матеріал виготовляється з акрилу, мармурової, гранітної або кварцовою ...

Гнучкий камінь в інтер’єрі приміщень

Призначення декоративного оформлення стін полягає в тому, щоб додати інтер’єру максимально презентабельний вигляд. Особливо хорошого ...

Як клеїти шпалери лінкрусту самостійно

Як клеїти шпалери лінкрусту? Поклейка лінкрусту не доставляє якихось серйозних проблем, тому її може провести ...

Лінкрусту шпалери в інтер’єрі вашого будинку

Лінкрусту шпалери — називають оздоблювальний матеріал, що мають гладку або фактурну поверхню. Вони виконаний на ...

Бісерні шпалери особливості поклейки

На вітчизняному ринку бісерні шпалери з’явилися відносно недавно. Вони використовуються при оформленні самих різних поверхонь: ...